Brooklyn Chocolate Tour
Kjøp billetter nå
Brooklyn Chocolate Tour er midt i blinken for enhver sjokolade-elsker. I løpet av denne turen med guide kommer du til å få se forskjellige deler av Brooklyn, slik som Valentino Pier, Cobble Hill, Red Hook, Carroll Gardens og Gowanus. Hva er best av alt? Å smake på all den herlige sjokoladen, selvfølgelig. Du kommer til å besøke sjokolademakerier som vist på forskjellige TV-kanaler, slik som Food Network, Cooking Channel og Travel Channel. På veien stopper du også for et stykke pizza for å friske opp smaksløkene.
Kjøp billetter til Brooklyn Chocolate Tour her
Denne turen er ikke tilgjengelig for øyeblikket. Et godt alternativ er Brooklyn Donut Tour
Contents
De beste sjokolademakeriene i Brooklyn
Dra fra Manhattan til Brooklyn for å begynne oppdagelsen av byens beste sjokolademakerier. Turens første stoppested er i DUMBO og dette er et av de beste sjokolademakeriene i hele USA. Her kan du prøvesmake på godsaker slik som sjokolade-macadamianøtter, sjokolade-blåbær og «Chocolate Cheerios™».
Turen går videre til neste stoppested, nemlig The Chocolate Room. Her kan du fortsette å mate ditt indre sjokolademonster. De har blant annet en sjokoladekake med tre lag som også er kjent for å være en av «Oprah’s Favourite Things». Du kommer til å få smake på denne herlige sjokoladekaken i form av en cupcake, i tillegg til en kopp kakao.
Raaka Chocolate og Li-Lac Chocolates
Før turgruppen går videre til de andre sjokolademakeriene får dere gå over Valentino Pier, en bortgjemt perle i Brooklyn. Så fortsetter dere til neste stoppested: Raaka Chocolate! Dette selskapet er stolt over produksjonen sin av organisk «virgin chocolate». Ikke bare får du smake på noen av deres herlige sjokolader, du får også se fabrikken deres og være vitne til hvordan sjokoladen produseres, pakkes og fraktes.
Turens siste stoppested er Li-Lac Chocolates. Dette er et av de eldste sjokolademakeriene i New York. Li-Lac Chocolates har mestret kunsten av å lage sjokolade, og de er kjente for sine utrolig gode sjokoladeblandinger og sjokoladefyll. Du kommer til å få smake på noen bestselgerne deres, slik som «hazelnut truffle squares» (hasselnøtt-trøfler) og «almond bark» (sjokolade med mandler). Du får også ta en titt inn i fabrikken deres for å se hvordan sjokoladen lages for hånd.
Praktisk informasjon
Etter bestilling kommer du til å bli tilsendt en kupong på e-post. Denne kupongen kan du enten printe ut og bruke som billett for turen, eller vise frem som en mobil-billett på mobiltelefonen din.
- Varighet: 4 timer
- Avgangssted: Union Square
- Avgangstid: Mandager, onsdager og fredager kl. 11:00
- Du får prøvesmake to ulike produkter ved hvert av de fire stoppestedene
Var denne artikkelen hjelpsom? Anbefal den ved å gi meg en vurdering: