Gå på skøyter i New York

Fra oktober er det mulig å gå på skøyter i New York. De beste stedene for å gå på skøyter i New York er Rockefeller Center og Central Park, men det finnes også andre tilgjengelige skøytebaner. En ordentlig vinter i New York er ikke komplett uten å stå på skøyter på en av byens isbaner. Mange newyorkere gleder seg hvert år til å ta på seg skøytene sine og turister har også muligheten til å gå på skøyter mens de besøker «the Big Apple». Men hvilken skøytebane burde du dra til?
Contents
Gå på skøyter ved Rockefeller Center
Å gå på skøyter på Rockefeller Center er en av de ikoniske tingene å gjøre i New York. På Rockefeller Rink kan du skate med stil. Spesielt i juletiden, når det store juletreet står utstilt. For å komme seg til Rockefeller Center må du gå til Fifth Avenue mellom 49th og 50th Street, gjennom Channel Gardens og ned trappen. Det er umulig å ikke finne det!
Praktisk informasjon
- Sesong: 21. oktober 2023 til mars 2024
- Varighet: Du kan stå på skøyter i én time
Bestill dine skøytebilletter med leie av skøyter ved Rockefeller Center her
Bryant Park
Bare et steinkast unna Times Square finner du Bryant Park som ligger på 42nd Street, mellom Fifth og 6th Avenue. Skøytebanen ligger midt i parken og er enda større enn den på Rockefeller Center. Hvis du foretrekker å ha mer plass når du går på skøyter er denne skøytebanen et godt alternativ. Dette er også den mest populære skøytebanen i New York ettersom den er gratis for alle!
- Sesong: 27. oktober 2023 til mars 2024
- Åpningstider:
- Mandag til torsdag: 08:00 – 22:00
- Fredag til søndag: 08:00 – 23:30
- Pris: gratis, reserver tid på nett
- Skøyteutleie: $ 18 til $ 55 per person avhengig av dato og tid
Central Park
Hvis du vil gå på skøyter i Central Park kan dette gjøres på skøytebanen Wollman Rink. Denne skøytebanen er definitivt blant de fineste isbanene i verden. Wollman Rink ligger ved 62nd Street, på Fifth Avenue (østsiden) av Central Park.
- Sesong: 28. oktober 2023 til 15. mars 2024
- Åpningstider:
- Mandag og tirsdag: 10:00 – 14:30
- Onsdag – torsdag: 10:00 – 21:00
- Fredag – lørdag: 10:00 – 22:00
- Søndag: 10:00 – 21:00
- Priser: Voksne fra $ 15 per økt, barn (opptil 12 år) $ 10
- Skøyteutleie: $ 11
Kjøp billetter til skøyter i Central Park her
Var denne artikkelen hjelpsom? Anbefal den ved å gi meg en vurdering: