Hop-on-hop-off-buss i New York
Kjøp billetter nå
Hop-on-hop-off-buss i New York er en utmerket måte å oppleve byen på. Disse bussene, også kjent som «sightseeing bus tours» eller «HOHO buses», kjører gjennom Manhattan og Brooklyn. De stopper regelmessig på diverse steder hvor du kan velge om du vil hoppe av eller på bussen. Et perfekt alternativ for de som besøker New York for første gang!
Eric's Index
Hvilken Hop-on-hop-off-buss burde jeg velge?
Ettersom det er flere selskaper som tilbyr hop-on-hop-off-buss i New York har jeg valgt ut noen få aktuelle alternativer. Hvis du ønsker mer detaljert informasjon kan du lese videre under hvert alternativ:
- Alternativ 1: Hvis du bare ønsker å bruke hop-on-hop-off-bussene i 1 dag så gir dette alternativet mye for pengene. Denne billetten gir deg muligheten til å ta 2 bussruter i løpet av 1 dag, mens andre leverandører bare tilbyr 1 bussrute med samme type billett. Du kan også velge en billetter for 2 dager.
Mer informasjon om denne 24-timers billetten
- Alternativ 2: Ønsker du å oppleve byen, besøke Empire State Building og ta et cruise til Frihetsgudinnen? I så fall er dette det mest interessante alternativet for deg.
Mer informasjon om denne pakken
- Alternativ 3: Denne pakken tilbyr en hop-on-hop-off-bussbillett som er gyldig i 2, 3, 4 eller 5 dager. Du kan utforske Manhattan på dagtid, men også på kvelden eller på Night Tour. Du kan også utforske Brooklyn hvis du tar Brooklyn-ruten. En båttur, sykkelutleie i Central Park, inngang til Museum of the City of New York og skyskrapermuseet er også inkludert.
Mer informasjon om denne flerdagersbiletten
Hvordan virker hop-on-hop-off-bussene?
Hop-on-hop-off-bussene har etter hvert blitt et vanlig syn i mange populære byer. Disse dobbeltdekker-bussene kjører forbi de største turistattraksjonene i byen og stopper regelmessig på diverse steder langs rutene. Du kan velge om du vil hoppe av for å utforske nabolaget, eller om du vil bli sittende på bussen. Dette bestemmer du helt selv!
Gjennom bussturen kan du følge audioguiden for informasjon om de ulike severdighetene som dere passerer forbi. Alle bussene tilbyr gratis hodetelefoner, men du kan selvfølgelig også velge å benytte deg av dine egne.
Alle bussoperatørene tilbyr en rekke ulike ruter (eller rundturer). Avhengig av hvilken billett du kjøper kan du ta en eller flere ruter.
Hvor kan jeg kjøpe billetter?
På nett. Du kan kjøpe billetter til hop-on-hop-off-bussene som er gyldig i en bestemt tidsperiode eller for en spesifikk rute.
Billetten din blir aktivert når du går ombord på bussen for første gang. Vær oppmerksom på om du har en dagsbillett som kun er gyldig for samme dagsbruk (1-dagsbillett) eller en billett gyldig for et visst antall timer. Med slike billetter, hvis du tar bussen for første gang klokken 10:00 om morgenen, så kommer billetten din til å være gyldig frem til klokken 10:00 neste morgen (eller dagen etter, avhengig av type billett).
Etter aktivering vil billetten kun være gyldig i en sammenhengende periode. Hvis du kjøper en 72-timers billett, så er denne billetten gyldig i 72 timer fra det tidspunktet den blir aktivert (det tidspunktet du bytter inn kupongen). Det er ikke mulig å f.eks. bruke billetten din i 24 timer, så la være å bruke den i noen dager og så hoppe på bussen igjen i løpet av de siste 48 timene av turen din.
Hvor mange ruter finnes det?
Det finnes flere forskjellige bussleverandører som har sine egne ruter og stoppesteder. Leverandørene tilbyr imidlertid følgende ruter:
- Downtown-ruten (2 timer)
- Uptown-ruten (2 timer)
- Brooklyn-ruten (2 timer)
- Nattruten (The Night Tour) (2 timer)
Hvilke bussleverandører kan jeg velge blant?
Det er flere hop-on-hop-off-bussleverandører i New York. Det er forskjeller i rutene og billettene som tilbys av de ulike selskapene. Hvis du er usikker på hvilken leverandør ser du mine anbefalinger nedenfor:
Big Bus
Big Bus i New York er min favoritt hop-on-hop-off-bussleverandør. Big Bus har de fineste bussene og de er som oftest ikke like fulle som bussene til andre leverandører. En annen god grunn til å velge Big Bus er det faktum at deres 1-dags billett gir deg muligheten til å ta Uptown- og Downtown-ruten. Andre leverandører tilbyr bare Downtown-ruten med tilsvarende billett.
Hva med andre bussleverandører?
Det finnes også andre hop-on-hop-off-bussleverandører enn de jeg har nevnt ovenfor, og når du er i Manhattan kommer du sikkert til å se mange forskjellige dobbeltdekker-busser. Grunnen til at jeg ikke anbefaler disse bussturene er fordi jeg enten har hatt dårlige erfaringer med de, eller fordi disse tilbudene ikke er like gode som alternativene nevnt ovenfor.
FAQ
Var denne artikkelen hjelpsom? Anbefal den ved å gi meg en vurdering: